به وب سايت شخصي مهندس مرتضي محمدي نژاد خوش آمديد

نفوذ و شناخت افراد فقط با يك سوال PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط مهندس مرتضي محمدي نژاد   
يكشنبه ، ۱۳ دی ۱۳۸۸ ، ۱۷:۰۹

نفوذ و شناخت افراد فقط با يك سوال

دنیای امروز دنیای ارتباطات است و افرادي موفق هستند كه ارتباطات قوي وقدرتمندي دارند. شاید بتوان گفت بيش از 80درصد از موفقیتهای ما به كيفيت روابطمان بستگي دارد . وقتی ما بتوانیم ارتباطی قوي  و صمیمانه برقرار کنیم ؛ بالطبع ما سريع تر و راحت تر  به اهداف و آرزوهاي خود مي رسيم.

فکر می کنم خود شما بارها شاهد بوده اید که اشخاصی در کمترین زمان ، چنان در دیگران تاثیر مثبت و خوبی گذاشته اند که به راحتی برای در خواستهایی بزرگ پاسخ مثبت دریافت کرده اند و حال آنکه افراد دیگری ، علی رغم ارتباط طولانی چنین شانسی نداشته اند !!!فكر مي كنيد چرا نتايج متفاوت بوده  است؟ نوع برقراري ارتباط آنها با هم متفاوت بوده است.

بطور كلي افراد از نظر ارتباطي به سه دسته 1-بصري 2-سمعي3-لمسي تقسيم مي شوند .

افراد بصری :

افرادی هستند که بیشتر به کیفیتهای دیداری توجه دارند و تصاویر برایشان بیشتر جلب نظر می کند . از آنچه دیده اند و مي بينند صحبت می کنند . هیجانی تر و سریعتر از افراد ديگر صحبت می کنند . از حرکات دست بسیار استفاده می کنند و می کوشند سخنان خود را با حرکات به تصویر بکشند. چون سرعت کلامشان با سرعت تصاویر متحرک ذهنی شان برابر نیست ، معمولا ً برای بیان اندیشه های خود شتاب دارند ، برخی کلمات را حذف می کنند و آنچه را می گویند به گونه ایست  که مخاطب تصویر آن را در ذهن خود ببیند . افراد بصری به رفتار و ظاهر ما و هر آنچه را كه  به چشم می آید ، بیشتر توجه می کنند .و ظاهری آراسته برایشان بسیار با اهمیت است . بصری ها عاشق گل اند . دوستدار هدیه اند . و در آرشيو كردن عكس و فيلم استعداد خارق العاده اي دارند.

ذهنشان بر اساس تصاوير مي انديشد و آنچه را كه ببيند در الويت قرار مي دهد نه آنچه را كه بشنوند.

تكيه كلام آنها هميشه بر اساس تصاوير هست مثل"چه منظره زيبائي ،چه غروبي،قشنگ،زيبا،خوش تيب و.."

افراد سمعي:

افراد سمعي جهان را با اصوات و الحان و موسيقي درک مي کنند، شنوائي بر آنها حاکم است براي

ايجاد انگيزه، عاشق شدن، يا انجام هر کاري، اولين کانال تحريک کننده و برانگيزاننده آنها شنيدن (گوش) است. (برخلاف افراد بصري که بايد ببيند) اينها دوست دارند مطلبي را هزار بار بشنوند تا ببينند.
ريتم کلام افراد سمعي داراي ضرب و آهنگ و طنين خاصي است، شمرده و موزون حرف مي زنند نسبت به کلماتي که از دهانشان خارج مي شود وسواس دارند. افراد سمعي در سخن گفتن سرعت متوسطي دارند اينها دوست دارند پيام محبت آميز و عشق و علاقه شان را به طرف مقابل بگويند، زبان اينها زبان صوت و کلام است. اگر کسي آنها را دوست داشته باشد بايد بگويد عزيزم تو را دوست دارم تا پيام را درک کنند آن هم با لحن عاشقانه و دوست داشتني.

افراد سمعي فقط با حرف زدن متقاعد مي شوند و به موسيقي و آواز و حرف زدن اهميت و ارزش خاصي مي دهند.

،. تکيه کلامهاي مثل " بشنو، گوش کن، چه صداي گوش خراشي، وزوز، چه موسيقي خوشي، خوش صدا و..."

افراد لمسي:

این افراد ؛ بیشتر به کیفیتهای لمسی توجه می کنند . از آنچه لمس کرده اند بیشتر حرف می زنند و هیجانشان خیلی کم است . خیلی آرام اند . حتی یک نوع رخوت و سستی را می توان درآنها دید . احساس آنها از دیگران عمیق تر است و در ملایمت آنها متانت نیز هست.

لمسي ها، افرادي درونگرا، سنگين و منطقي هستند و امور را به صورت لمسي دروني و احساس دروني،
درك مي كنند. انتخابهايشان سنگيني، محکمي، ثبات و آهستگي را مد نظر دارند و غالبا به کندي حرف مي زنند، گوئي براي يافتن کلمات و جملا ت، مدتي در درون ذهن خويش مي گردند.

لمسی ها را باید در آغوش کشید . دستانشان را به گرمی فشرد و دست تحسین و صمیمیت بر پشتشان زد.

افراد لمسي در تکيه کلا مهايشان کلمات لمسي را به کار مي برند از جمله، قابل دسترس، سخت، سنگين، سبک، چقدر دلنشين، چه لطيف، چه زبر، چه آدم خشک و بي انعطافي، جملا تي چون «گوئي دنيا بر سرم خراب شده يا اين درس چون کوه مقابلم است و چه سرد و بي روحي.

نكته قابل توجه اينكه اين مشخصه هر سه گروه توي تمام انسانها ديده مي شوند ولي هميشه يك حس بر حسهاي ديگر برتر و  غالب است .

و يك سوال بزرگ و اساسي كه زياد از من سوال مي شود: چگونه متوجه بشويم طرف مقابل ما جزو كدام دسته هست ؟يا بعضا سوال مي كنند كه من سمعي هستم يا بصري؟در اينجا با يك تكنيك بسيار كاربردي  به جوابتون خواهيد رسيد.

افراد نسبت به حس غالب خودشون اطلاعات را در مغزثبت و بايگاني مي كنند و در زمان نياز بر همان اساس جستجو و بررسي مي كند بطور مثال يك فرد بصري هر زمان كه از او سوال كنيد كه مجبور شود به اطلاعات  بايگاني شده در مغز خود روجوع كند او بدنبال تصاوير در مغز مي گردد.و راز بزرگ همينجاست كه در آن زمان كافي است شما به مردمك چشمهاي طرف مقابلتان نگاه كنيد و بفهميد طرف مقابل شما جزوه كدام دسته ارتباطي مي باشد (بالا: بصري ، گوشه ها: سمعي ، پايين: لمسي) و چون طرف مقابل شما بصري بوده مردمك چشم او بسمت بالا مي رود.


و در پايان اميد وارم اين تكنيك بسيار كاربردي و مفيد را در ارتباطات خود استفاده كنيد و بعد از شناسايي طرف مقابل خود بر همان اساس ارتباطتان را ادامه دهيد بعنوان مثال اگر طرف مقابلتان بصري بود به آن تصاوير و نمودار هاي مختلف نشان دهيد يا اگر سمعي بودسعي كنيد با آن حرف بزنيد و يا اگر لمسي بود در صورت امكان آن را لمس كنيد و درغير اينصورت بر اساس احساسات با آن صحبت كنيد تا طرف مقابل حرف و نظر شما را درك و بفهمد و شما نيز خيلي سريع در طرف مقابل نفوذ كرده و در نتيجه ارتباط قوي و موثري داشت باشيد .


با كمال احترام

دوستدار شما

مرتضي محمدي

آخرين ويرايش : يكشنبه ، ۱۳ دی ۱۳۸۸ ، ۱۷:۲۳